Asıl Eğitim Şimdi Başlıyor...
3DS Max Modelleme Eğitimi

3DS Max Modelleme Eğitimi

3ds Max (3D Studio Max), Autodesk tarafından geliştirilmiş, oldukça güçlü ve çok yönlü bir 3 Boyutlu tasarım, görsel sunum ve animasyon programıdır. Birçok alanda popüler hale gelen 3Ds Max, özellikle Mimari, Grafik Tasarım, Sinema TV, Animasyon, Endüstriyel Tasarım gibi sektörlerde etkin olarak kullanılmaktadır.

3ds Max Kursuna Kimler Katılmalıdır?

3Ds Max programı Mimar, İç Mimar, Peyzaj Mimarı, Endüstriyel Tasarımcı, Grafiker, Çizgi-Film ve Animasyon sektörü çalışanları başta olmak üzere birçok meslek dalına çözüm üretmektedir. Bu mesleklerde lisans sahibi olanlar ve öğrenciler de 3Ds Max eğitimlerine katılabilirler. Ayrıca restorasyon, dekorasyon gibi alanlarda çalışanlar ya da görsel olarak 3 boyutlu sunumlara ihtiyaç duyan her meslek dalı, 3Ds Max yazılımını etkin olarak kullanabilir.

3ds Max Eğitiminin Kariyerinize Katkıları Nelerdir?

3Ds Max; Mimari, Endüstriyel Tasarım ve Animasyon sektörleri başta olmak üzere, bu alanlarda görev yapan ya da kendini geliştirmek isteyen her bireye hitap eder. Kaliteli görsel sunumları sayesinde fikir ve projelerin etkileyici bir şekilde sunulabildiği 3Ds Max programına hakim olmak, kişiyi sektörün aranan çalışanlarından biri haline getirir.

Eğitim Yeri : 

Eğitimin verileceği Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi; şehrin merkezi Kızılay’da olup, metro ve diğer toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindedir. (Akay Kavşağı No : 7)

Program Başlama Tarihi :

Eğitimin; Mart 2018 ayında başlaması planlanmaktadır. Dersler hafta içi (Pazartesi - Salı) ve hafta sonu (Cumartesi), mesai saatleri dışında verilecektir. Katılımcıların şahsi laptopları ile eğitime katılması gerekmektedir. Eğitim süresi 40 saattir.

Program Ücreti :

Eğitim Ücreti 2.500 TL'dir.Bonus ve Maksimum özellikli kredi kartlarına 3 taksit imkanı sunulacaktır.

Katılımcının ödemeyi gerçekleştirmesi ve eğitime kaydını yapması sonrasında muhtelif nedenlerle kaydını iptal ettirmek istemesi durumunda ilk 7 gün içerisinde eğitim ücretinin tamamı iade edilecektir. Eğitimde 3 iş günü kala eğitim ücretinin %50'si kesilerek ücret iadesi yapılacaktır. Daha sonra yapılacak kayıt iptallerinde ücret iadesi yapılmayacaktır. Katılımcı bu şartı peşinen kabul ettiğini gayrikabili rücu beyan ve taahhüt eder. Atılım Üniversitesi personeline, Atılım Üniversitesi Mezunları Derneği Üyelerine ve Atılım Üniversitesi öğrencilerine % 20 indirim yapılabilecektir. Atılım Üniversitesi (Akademik-İdari) personeli;  1. derece yakınlarına (eş - çocuk – anne – baba – kardeş)  %15 indirim uygulanır. 5 kişi ve üzeri gruplar için % 20 indirim uygulanmaktadır.

Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Programa, aşağıda bulunan kısımdan ön başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru ile ilgili bir sorun yaşarsanız lütfen atusem@atilim.edu.tr ye mail atınız.

Belge ve Sınav :

Eğitime % 80 oranında katılım sağlanmak zorundadır. Eğitimin başarı ile tamamlayan kursiyerlere; Atılım Üniversitesi Rektörü onaylı resmi sertifika  verilecektir. 

*Bu tarz programlarda yapılan en büyük yanlış ezbere dayalı eğitimdir. Her programın kendi altyapısında bir mantığı vardır. 3ds max programı ile yapabilecekleriniz sınırsızdır. Bu yüzden mantığı anlamak size bilmediğiniz sandığınız yönlerini bile kendi çabanızla daha ilerlemenize yardımcı olacaktır.

*Modellemenin temelindeki mantık nedir ?

Sektör analizi

3ds Max arayüzü

Viewport, dosya kaydetme-açma, mirror, copy instance, align, mirror, group, koordinatlar, snaps, grid, array, spacing tool gibi kavramlar ile çalışma

Sub-object, modifier, editable gibi kavramlar

Modelleme teknikleri

Primitif objeler ve modifierler ile modelleme

2d-3d geçişi ile modelleme (spline)

Compound objeler ile modelleme (boolean, loft)

Editable-poly ile modelleme

Modelleme uygulamaları, katı modelleme ve organik modelleme egzersizler

*Modelleme prensipleri ve temel modelleme teknikleri

*Diğer programların 3ds max ile kombinasyonlu kullanılması

*Bir bina nasıl kaldırılır ve nasıl şekillendirilir

*İç mekan modellemesine başlangıç

*İç mekanda kullanılacak olan modellerin temel prensipleri

*Detaylı katı modelleme 

*İnce yapı modelleme teknikleri(mobilya, koltuk, aydınlatma)

*Kaba inşaat modelleme teknikleti(dış cephe , cephede ince tasarımlar , söve korkuluk , kapı pencere vb.)

ve modellemeye dayalı bir çok detay sizi ileri seviyeye taşıyacaktır.