Asıl Eğitim Şimdi Başlıyor...
İş Fırsatları Nasıl Yakalanır ?

İş Fırsatları Nasıl Yakalanır ?

PROGRAMIN AMACI

İş görüşmelerinde yalnızca Özgeçmiş mi incelenir sanıyorusunuz ? Böyle düşünüyorsanız çok yanılıyorsunuz. İş görüşmelerinde  en az özgeçmiş kadar önemli olan başka faktörlerde var.  Özgeçmişinizde görünmeyen gerçek etkenlerin farkında mısınız? Edineceğiniz bilgilerin iş yaşamında ve sosyal yaşamda size neler kazandırabileceğini, hangi kapıları açabileceğini biliyor musunuz?

Artık bilgiye sahip olmaktan daha çok sahip olduğumuz bilgiyi nasıl sunduğumuz önem kazandı. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; kişilerin bu kuralların farkında olmadıklarında mükemmel olukları alanlarda bile başarısız olmaları maalesef mümkün olabiliyor.

Başarının kilit noktalarından biri de içinde bulunduğumuz koşullarda sistemi iyi analiz edip çözümlemektir. İlk izlenimin sihirli gücünden ne ölçüde yararlanabildiğiniz de sizin konumunuzu belirleyen bir ölçüttür.

Kişisel pazarlamanızı doğru ve etkin bir şekilde yapabiliyor musunuz?

Daha saygın, daha başarılı, daha profesyonel olmak için bazı kurallar bütünlüğüne ihtiyacınız vardır. Bu programda bu kuralların neler olduğunu öğreneceksiniz.

Bu programla; kariyerinizi başka insanların insafına bırakmayıp, kendiniz idare edebilme yetisine sahip olacaksınız.

En yüksek not ortalamasıyla mezun olmuş, başarılı, çalışkan fakat mezun olup iş aramaya başladıktan sonra iş hayatında ortalamanın, iyi, seçilmiş bir işe kabul edilmeye yetmediğini fark etmiş sevgili iş arayan ve kendini talihsiz, şansız diye nitelendiren bireylere yönelik;  ve ayrıca 2x2 nin her zaman 4 etmeyeceğini bilmek isteyenlere göre bir program.

Kısaca bu eğitim size istediğiniz kapıyı açma anahtarı veren sihirli bir değnek verecektir.

Program,

 • Henüz mezun olmuş nasıl iş bulacağını bilmeyen gençlerimize,
 • İşinden memnun olmayan fakat işini bırakmaya da cesaret edemeyen orta ve üst düzey çalışanlara,
 • Yıllardır aynı pozisyonda çalışmış, onlarca yönetici eskitmiş fakat kendisi bir türlü terfi alamamış çalışanlara,
 • Daha fazla teknik bilgiye sahip olup, daha fazla çalışan fakat en az kazanan kişilere tavsiye edilmektedir.

Eğitim Tarihleri, programı ve süresi ?

Eğitim Tarihleri: Yeterli ön başvuru sayısına ulaşıldığı takdirde katılımcı profiline göre (mesai saatleri dışında) eğitim takvimi belirlenecektir.

Eğitim Süresi : 6 saat (2 saat uygulama)

Eğitim Programı : 

 • Kendi şansını talihini yaratanların ortak noktaları
 • İlk izlenimin sihirli gücü
 • Dikkate alınacak c.v. nasıl hazırlanır?
 • Profesyonel yaşam ve imaj yönetimi
 • İş görüşmesinde beden dili
 • Mülakat için olmazsa olmazlar
 • İnsan kaynakları davranışları hakkında işinizi kolaylaştıracak bilgiler
 • İşe kabul edilmenizi kolaylaştıracak gizli ikna sözcükleri
 • İş dünyasında Hipnotik dil kalıpları
 • Duygusal algılama

Nasıl ve ne zaman başvuru yapabilirim ?

Programa, aşağıda bulunan linkten  online olarak ön başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru ile ilgili bir sorun yaşarsanız lütfen atusem@atilim.edu.tr ye mail atınız.

Program bana ne kazandıracak ?

Bu eğitim sonucunda, katılımcıların işe kabul edilme kabiliyetleri, işinde yükselme ve geleceğini daha güvenle planlayıp uygulamaya dökebilmesi hedeflenmektedir. İş fırsatlarını yakalamayı ve bu hususa ilişkin kazanımlarının da geliştirilmesi planlanmaktadır.

Eğitim Yeri :

Eğitimin verileceği Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi; şehrin merkezi Kızılay’da olup, metro ve diğer toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindedir. (Akay Kavşağı No : 7)

Eğitimi Ücreti ve iade koşulları

Eğitim ücreti 250 TL'dir. Atılım Üniversitesi personeline, Atılım Üniversitesi Mezunları Derneği Üyelerine ve Atılım Üniversitesi öğrencilerine % 20 indirim imkanı sunulmaktadır. Atılım Üniversitesi (Akademik-İdari) personeli;  1. derece yakınlarına (eş - çocuk – anne – baba – kardeş)  %15 indirim uygulanır.

Belge ve Sınav hakkında bilgiler

Eğitime katılanlara “Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Katılım Belgesi” verilir.

Seçme-Yerleştirme ve Duyuruların Yayınlanması

17 Ekim 2017 tarihine kadar, aşağıda bulunan kısımdan ön başvuru kabul edilir. Yeterli kontenjan sağlandıktan sonra, kursiyerlerin e-postasına davetiye gönderilir ve detaylar davetiyede belirtilir. Başvurunun, kontenjanların üzerinde olması halinde; ödeme sırasına göre yerleştirme yapılır.