Asıl Eğitim Şimdi Başlıyor...
Uçuş Korkusunu Yenme Programı

Uçuş Korkusunu Yenme Programı

Atılım Üniversitesi Uçuş Okulu ile Korkularınızı Yenin

Eğitimin Amacı :

Bu programın amacı; uçuş korkusu olan kişilere, alanında uzman eğitmenler tarafından (Havacılık hekim ve psikoloğu, pilot, havacılık eğitmeni) uçuş ve uçaklarla ilgili bilgi vermek, uzman psikologlar tarafından korkuya sebep olan psikolojik ve fizyolojik etkenleri tespit ederek; kişiye uygun korkuyu iyileştirme eğitimi vermek, uzmanlar eşliğinde kabin simülatöründe sanal uçuş ve daha sonra icra edilecek gerçek uçuş yolu ile uçuş korkusunun iyileştirilmesi hedeflenmektedir.

Kimlere Tavsiye Edilir :

Uçuş korkusu yaşayan ve bu korkuyu yenmek isteyen herkese tavsiye edilir.

Program Süresi : 

3 gün (Cuma - Cumartesi - Pazar)

Eğitim Tarihi :

2019 yılında açılacak programımız için aşağıda bulunan kısımdan ön başvuru yapmanız gerekmektedir.

Eğitim Süreci :

Aşağıda ki "Eğitim Programı" başlığında belirtilmektedir.

Eğitim Yeri :

Teorik eğitimin verileceği Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi; şehrin merkezi Kızılay’da olup, metro ve diğer toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindedir. (Akay Kavşağı No : 7)

Belgelendirme :

Eğitimlerini tamamlayan katılımcılara katılım belgesi verilir.

Eğitim Kadrosu :

Kadromuz, Atılım Üniversitesi Uçuş Okulu Müdürlüğü eğitmenleri ile alanında uzman doktor ve psikologlardan oluşmaktadır.

1. Psikolojik Değerlendirme

Psikolojik değerlendirme sürecinde öncelikli olarak; yaşamakta olunan kaygıların kaynağının tespit edilmesi amacıyla, alanında yetkin psikiyatristi/psikolog tarafından ana ve yan etkenler tespit edilerek, meydana getirdiği rahatsızlığın seviyesine göre, kişiye uygun korkuyu yenme programlarının önerilmesi söz konusu olmaktadır.

2. Tıbbi Değerlendirme

Bu süreçte, kişinin uçmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir rahatsızlık durumunun (kalp rahatsızlığı, hipertansiyon, tiroit rahatsızlıkları vb.) varlığı sorgulanmakta, programa katılımına engel teşkil edebilecek herhangi bir unsur mevcut değil ise, katılımcı olarak kaydı yapılmaktadır.

3. Programın Gerçekleştirilmesi

Programımızın gerçekleştirilme aşamasındaki süreçlerde, uzman psikiyatrist/psikolog, eğitmen pilot, uçak bakım eğitmeni ve kabin eğitmeni, katılımcılara ihtiyaç duydukları her türlü desteği sağlamaktadır. Ayrıca diğer ekip üyeleri de her zaman katılımcılarla iletişim halinde olmaktadır.

3.a. Sınıf Uygulaması

Sınıf uygulamasında, katılımcılara uzman psikiyatrist / psikolog,  tecrübeli pilotumuz, alanında uzman teknik eğitmenimiz ve kabin eğitmenimiz bilgiler vermekte ve merak edilen soruları cevaplamaktadır.

3.b. Sanal Uçuş Uygulaması

Sanal uçuş uygulamasında, katılımcıların kabin simülatörü (mock-up) içerisinde imajinasyon yöntemiyle sanal uçuşu deneyimlemesi sağlanmaktadır.

3.c. Gerçek Uçuş Uygulaması

Belirlenen bir yurt içi destinasyona, ekibimiz eşliğinde gidiş-dönüş şeklinde bir uçuş gerçekleştirilmektedir.