Asıl Eğitim Şimdi Başlıyor...
Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Sınıf Genel Bilgileri

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı
16 Eylül 2017
1 oturum | 450 saat
Atüsem
Toplam 3800 TL
Ön ödeme olarak 500 TL tahsil edilecektir.
(KDV Dahil)

Sepetinize eklendi.

Ödeme sayfasına git [X] Kapat

Bu sınıf sona ermiştir.

> Bu eğitim hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Değerli Takipçilerimiz,

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı için, başvuru sayısının kontenjanın üzerinde olması nedeniyle, ödeme sırasına göre sınıfa yerleştirme yapılacaktır. Ön ödemeler kontenjan dolana kadar alındıktan sonra ise yedek kursiyer planlaması yapılacaktır. Bu nedenle 16 Eylül 2017 tarihinde açılacak sınıfa yerleşebilmek için öncelikle 500 TL ön ödeme yapmanız gerekmektedir. Kontenjanımız; 22 kişi ile sınırlıdır.

Eğitimin toplam ücreti 3800 TL'dir. Katılımcılara kalan tutarlar için (ödeme planı hazırlanarak) 3 taksit imkanı ( 1100 TL X 3 ) sunulacak olup; Atılım Üniversitesi personeline, Atılım Üniversitesi Mezunları Derneği Üyelerine ve Atılım Üniversitesi öğrencilerine % 20 indirim yapılabilecektir.

      Ödemelerinizi 2 türlü yapabilirsiniz.

  1. ÖDEME ŞEKLİ : Kredi kartı veya banka kartı ile (SSL Korumalı İnternet Sitemizden) online olarak güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
  1. ÖDEME ŞEKLİ : Ödemelerini Havale, EFT veya Banka Şubelerinden yapmak isteyen kursiyerlerimiz için banka bilgileri aşağıda sunulmuştur. (Ödemelerini bu yolla (Havale-EFT) yapmak isteyen kişilerin, ödeme gerçekleştikten hemen sonra banka dekontunun bir örneğini; atusem@atilim.edu.tr’ye göndermesi ve teyit alması gerekmektedir)

ATÜSEM BANKA BİLGİLERİ

 

ATILIM ÜNİVERSİTESİ ATÜMEK İKTİSADİ KAMU MÜESSESESİ

İş Bankası Yıldız Ticari Şube

Şube No : 4394 - Hesap No :17500

IBAN : TR51 0006 4000 0014 3940 0175 00

 

Oturumlar

Tarih Süre Yer Konu Eğitmen

Eğitim Başlangıç tarihi :

 16 Eylül 2017 (Program Cumartesi günleri ve haftaiçi mesai saatleri dışında verilecek olup, detaylı plan aşağıdadır)

Cumartesi Günleri : 09:00 - 18:00

Pazartesi Günleri : 18:00 - 21:30

Çarşamba Günleri : 18:00 - 21:30

Cuma Günleri : 18:00 - 21:30

Program yaklaşık olarak 4 ay sürecektir.

Eğitim Yeri:

Eğitimin verileceği Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi; şehrin merkezi Kızılay’da olup, metro ve diğer toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindedir. (Akay Kavşağı No : 7)

Psikoterapist Serhan DOĞAN
Aile Danışmanı, Uzman Psikoterapist, Cinsel Terapist, Oyun Terapisti

Rutgers state University of New Jersey psychology lisans ve Rutgers state University of Clinical psychology yüksek lisans programını tamamladı ve Türkiye’de Psikoterapi, Hipnoterapi, Psikolojik Danışmanlık, Cinsel terapi ve Cinsel Danışmanlık üzerine birçok eğitim almış, doğu ve batı sentezini entegre ederek çalışmalarına devam etmektedir. Doğan, Türkiye’nin değerli Cinsel Terapi Uzmanları’ndan almış olduğu eğitimi, Amerika’dan almış olduğu Cinsel Terapi ve Cinsel Danışmanlık eğitimlerini birleştirerek kendine has bütünleştirici bir Terapi modeli geliştirmiştir.
Eğitmenimiz, Cinsel Danışmanlık ve Cinsel Terapi’nin yanı sıra Kişilik Bozukluğu olarak adlandırılan “Borderline Kişilik Bozukluğu”, “Narsisistik Kişilik Bozukluğu”, “Şizoid Kişilik Bozukluğu” ve “Anti-Sosyal Kişilik Bozukluğu” alanında da kendini uzmanlaştırmıştır. Ayrıca  ‘Aile ve Ailede Çocuk Eğitimi’ konusunda yoğunlaşan Doğan; Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri,Gürcistan’ da birçok seminer verdi. Çift ve Aile Terapisi konusunda önde gelen pek çok terapi yaklaşımı ile ilgili uzun yıllar eğitimler alan Doğan’nın kullandığı önemli yaklaşımlardan bazıları şunlardır: “EMDR, Gestalt Terapisi, Sistem Dizimleri, Stratejik Aile Terapisi, Deneyimsel Yaklaşım, Imago Terapisi ve Psikobiyolojik Bağlanma Kuramı ile Çift Terapisi, Duygu Odaklı Çift Terapisi”. Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimleri ve supervizyon çalışmaları yaptı.

Doç.Dr. Atilla Dinçer

Psikolog, Çift ve Aile Terapisti

Avusturya Viyana üniversitesin de eğitimini tamamlayan Dinçer psikoterapi / Bilişsel Davranışçı Hipnoterapide kişinin kendi çabalarıyla çözebileceği problemlerde bilişsel ve davranışçı tekniklerle çözüm üretme ve baş etme becerilerini geliştiren; kendi çabalarıyla çözümü zor olan problemlerde ise hipnoterapi-mindfulness teknikleri ile problemin yarattığı gerginliği azaltan psikoterapi yöntemleri ile bireyin yaşam kalitesinin ve doyumunun arttırılması üzerine çalıştı.

Çift ve Aile Terapisi konusunda önde gelen pek çok terapi yaklaşımı ile ilgili uzun yıllar eğitimler alan Çapoğlu’nun kullandığı önemli yaklaşımlardan bazıları şunlardır: “EMDR, Gestalt Terapisi, Sistem Dizimleri, Stratejik Aile Terapisi, Deneyimsel Yaklaşım, Imago Terapisi ve Psikobiyolojik Bağlanma Kuramı ile Çift Terapisi, Duygu Odaklı Çift Terapisi”. 2005’ten bu yana pek çok okul ve kurumda çeşitli konularda seminerler ve eğitimler düzenlemekte, grup terapisi yapmakta ve ayrıca psikoloji alanında çalışan uzmanlara yönelik “evlilik terapisi” konusunda eğitimler vermektedir. Dinçer; Viyana Psikologlar Derneği, EU Çift ve Aile Terapileri Derneği üyesidir.

Dr.Riccon İlhan Doğan

Türkiye doğumlu olan İlhan Doğan dil eğitimi almak amacıyla Almanya’ya gitmiştir. Hayali olan Tiyatro eğitimini almak için İtalya’ya geçerek Roma’da “Comedia dell Arte” da üç yıl öğrenim gördükten sonra İsviçre’de AKAD Enstitüsü’nde Ruh Bilimleri ve Eğitim Psikolojisi üzerine eğitimini tamamlamıştır.

Tiyatro ile psikoloji, beden dili ve mizahı birleştirerek Riccon Tekniği’ni geliştiren İlhan Doğan, sağlıklı iletişim için geliştirdiği konseptin tescilini yaptırarak 1996 yılında Riccon Akademi’yi kurmuştur. Geliştirdiği özel eğitim tekniği 2002 yılında Kanada’da en iyi “Eğitim Tekniği” seçilmiş olup Almanya ve İsviçre Ulusal Kütüphane arşivlerinde kayıtlıdır. Doğasında var olan yüz ve beden dilini kullanma yeteneği sayesinde dünyanın bu konuda en önemli birkaç isminden biri haline gelmiştir.

İsviçre Cumhurbaşkanı Sn. Pascal Couchepin, Avrupa Birliği Parlamenterleri, kamu görevlilerine, bilim adamlarına, Hollywood Universal Studios artistlerine beden dilinin doğru kullanımı ve düşünce okuma teknikleri üzerine eğitimler veren Riccon İlhan Doğan, Türkiye basınında özellikle ABD Başkanı Barack Obama’nın Kültürler arası Raportörü olarak tanınmaktadır.

.Unicef ve Kızılhaç gibi Dünya Yardım Kuruluşlarıyla çalışmakta olan Doğan, Haiti ve Şili deprem bölgelerinde aktif olarak faaliyet göstererek, hizmetlerinden dolayı Vatikan tarafından “Medaglia in Argento” madalyası ile ödüllendirilmiştir.

Dr. Sait Sevinç

Aile Hekimi, Eğitim Danışmanı

1989 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Kurumlarında birinci basamak tıbbi hizmetlerle ilgili çeşitli bölümlerde ve yönetici olarak çalıştı. Aile Hekimliği alanında sahada kazandığı bire bir tecrübelerini özel sağlık hizmetlerinde de kullandı. Aile Hekimliği Sertifikasyonu ile gerekli teorik ve uygulamalı eğitimleri alarak mesleki formasyonunu ilerletti. Ailelerle ilgili grup çalışması, psikolojik danışmanlık ve eğitim alanında çalıştı. ADEMER aile danışmanlığı ve eğitim merkezinde, MEB onaylı eğitimlerin proje geliştirme yöneticisi olarak görev almakta ve aile danışmanlığı alanında modüler eğitim notları yazımı da dahil üzerine çalışmalar yürütmektedir.

Mehmet Şirin ZORKOL

Psikolojik Danışman

Erzurum Atatürk Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik anabilim dalında mezun oldu. Van Rehberlik ve Araştırma Merkezinde çalışmakta. 2014-2017 yılları arasında Van Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği Genel Başkanlığını yürüttü. 2015 yılından itibaren il özel eğitim hizmetleri komisyonundaki görevini de sürdürmektedir. 2010 yılından itibaren KPSS eğitim merkezlerinde Eğitim Psikolojisi dersleri ile okul öncesi öğretmenliği ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü alan eğitimleri eğitimini vermektedir. Birçok ajans ve eğitim şirketlerinde Aile Danışmanlığı, çocuk ve ergen psikopatolojisi, dil ve konuşma bozuklukları eğitimi, resim analizi, oyun terapisi gibi eğitimler verdi. 

Uz. Dr. Ali Kemal Çaylan

Aile Hekimi Uzmanı

Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun olup, 2001 yılında İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Aile Hekimliği Uzmanı oldu. Aile Hekimliği alanlarında 6 yıl çalıştı. Sağlık Bakanlığında danışmanlık yaptı. Çocuk hakları konusundaki bazı çalışmalar katıldı. Aile içi yönetim ve uyum alanlarında formasyon eğitimleri aldı. 

Dr. Akbar VATANKHAHI
Psikoterapist, Bireysel, Çift ve Aile Terapisti


Lisans eğitimini İran Peyamnur Khalkhal üniversitesi Psikoloji Bölümünde (2007) , yüksek lisansını  İran Ardebil Azad  üniversitesi klinik psikoloji bölümünde tamamlamıştır (2010).  2012 yılından beri Hacettepe Üniversitesi klinik psikoloji doktora programına devam etmektedir.
İranda Lisans ve yüksek dönemlerini yoğun stajlarla geçiren Akbar Vatankhahi uzman psikoterapist olarak 2007’den 2011’e kadar Ardebil Rifah ve Sosyal Yardım Örgütünde Psikolog ve Aile Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2008’den 2012’ye kadar çeşitli psikoloji ve danışmanlık merkezlerinde ve psikoterapist olarak görev yapan Akbar Vatankhahi 2009’da Ardebil şehrinde  Rahgosha Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurmuştur ve pek çocuk gelişim takibi, eğitim danışmanlığı ve bireysel danışmanlıklar yaptmıştır.

Uzm. Psikolojik Danışman MAHMUT YASER MERT

Marmara Üniversitesi rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu olup, alanda 12 yıldır çalışmakta ve hizmet etmektedir. Yerel ve ulusal proje ve çalışmalar da aktif olarak görev yapmış olup, alan çalışanlarına yönelik kısa süreli çözÜm odakli danışma egitimi,  rehberlik uygulamaları eğitimi,  Bağımlılığa karşı eğitici eğitimi, kriz ve önleyici psikolojik danışma hizmetleri gibi alanlarda eğitimler düzenledi.  Yapılan çalışmalardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı , Çorum Valiliği ve Yeşilay Cemiyeti tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi. 7 yıldır Çorum rehberlik ve araştırma merkezinde rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri bölüm başkanlığı görevini yürütmekte olup, ilde bulunan psikoloji ve rehberlik çalışmaları ile ilgili aktif bir şekilde görev yapmaktadır. Çocuk ve aile danışmanlığı ve aynı zamanda psikolojik danışma çalışmaları üzerine görev yapmakta olup, zeka ve yetenek testleri,çocuk psikolojik değerlendirme çalışmaları,  aile dansmanligi ve oyun terapisi üzerine ağırlıklı olarak çalışmalarımı yürütmektedir.

Uzm. Klinik Psikolog & Aile Danışmanı Zehra BİNİCİ TEKİN

Lisans eğitimini Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Lisans dönemini yoğun stajlarla geçiren Zehra Binici Tekin Marmara Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı Eğitimini, Klinik Psikoloji alanında da Yüksek lisansını tamamlamıştır. 2012 yılında mezun olduğunda Küçükçekmece Kaymakamlığı bünyesinde öksüz yetim çocukları rehabilite için düzenlenen proje bünyesinde çalışmıştır. 2013-2015 yılları arasında İstanbul Arnavutköy Belediye’nde Psikolog ve Aile Danışmanı olarak çalışmıştır. Sonrasında Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde Eğitim Uzmanı görev almıştır. Bir dönem farklı Radyo ve TV programlarında uzman olarak katılıp görüş bildirmiştir. 
Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve kamu kurumlarında aile, çocuk ve iletişim konularında seminerler vermektedir. Farklı sitelerde yazılar kaleme alan Zehra Binici Tekin ayrıca psikoloji alanında akademik organizasyonlar düzenlemekte, farklı projelerde yer almakta ve röportajlar yapmaktadır.