Asıl Eğitim Şimdi Başlıyor...
Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Detaylı Bilgi İçin;
atusem@atilim.edu.tr

Aile Danışmanlığı Serttifika Programı Nedir?

Bu program; T.C. Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkında Yönetmelik ve 09/2012 tarihli Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkındaki Yönetmelik Uygulamaları Hakkındaki Genelgesi'ne uygun olarak; ADEMER Eğitim Kurumları iş birliği ile verilecektir.

Aile danışmanlığı; rehberlik etme(mentorluk), sorunları saptama, sorunların çözümünde yol gösterme, çözüm geliştirme ve karar verme davranışlarını sağlıklı bir biçimde yönlendirme ve konuşarak tartışma ortamında danışan birey(ler)e ‘’iç görü kazandırma’’, ‘’farkındalık yaratma’’ faaliyetidir.

Programın Amacı:

Aile danışmanlığı sertifika programının amacı, ilgili yönetmelikte belirlenmiş olan yetkinliklere sahip profesyonel aile danışmanları yetiştirmektir. Programı başarıyla tamamladıktan sonra sertifika alanlar, - aile danışmanı- unvanı alarak “Aile Danışmanı” olarak çalışabilirler. Ayrıca ilgili mevzuata uymak koşulu ile Aile Danışmanlığı Merkezi de açabilirler. 

Kimler Katılıabilir :

Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Tıp, Hemşirelik, Çocuk Gelişimi alanlarından birinden (en az dört yıllık lisans mezunu olma şarttır) mezun olanlar programa başvurabilir.

Eğitim Süresi:  Resmi gazetede 4 Eylül 2012 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren Aile Danışmanlığı Yönetmeliğinin öngördüğü gibi, 300 saatlik teori ve 120+30 saatlik kanıta dayalı uygulama ve süpervizyon eşliğinde toplam  450 saattir. (EĞİTİMİN TAMAMI ÖRGÜN OLARAK VERİLECEKTİR)

Program Süresi : Aşağıda yer alan konu başlıkları sekmesinde görebilirsiniz.

Eğitim Yeri : Eğitimin verileceği Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi; şehrin merkezi Kızılay’da olup, metro ve diğer toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindedir. (Akay Kavşağı No : 7)

Program Başlama Tarihi


Eğitim Başlangıç tarihi : 16 Eylül 2017 - (Program Cumartesi günleri ve haftaiçi mesai saatleri dışında verilecek olup, detaylı plan aşağıdadır)

Cumartesi Günleri : 09:00 - 18:00

Pazartesi Günleri : 18:00 - 21:30

Çarşamba Günleri : 18:00 - 21:30

Cuma Günleri : 18:00 - 21:30

Program Ücreti


Eğitim Ücreti 3800 TL'dir. Katılımcılara (ödeme planı yapılarak) 3 taksit imkanı sunulacak olup; Atılım Üniversitesi personeline, Atılım Üniversitesi Mezunları Derneği Üyelerine ve Atılım Üniversitesi öğrencilerine % 20 indirim yapılabilecektir. 

Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Programa, aşağıda bulunan kısımdan ön başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru ile ilgili bir sorun yaşarsanız lütfen atusem@atilim.edu.tr ye mail atınız.

Belge ve Sınav

Eğitime % 70 oranında katılım sağlanmak zorundadır. Eğitimin sonunda yapılacak sınavda başarılı olan katılımcılara Atılım Üniversitesi Rektörü onaylı sertifika verilir. 

Kursiyer Seçme Yerleştirme

Aşağıda bulunan kısımdan (online olarak) ön başvuru kabul edilir. kursiyerlerin e-postasına davetiye gönderilir ve detaylar davetiyede belirtilir. Başvurunun, kontenjanların üzerinde olması halinde; ödeme sırasına göre yerleştirme yapılır. (Kontenjanımız 25 kişi ile sınırlıdır)

MODÜL MODÜL ANA BAŞLIKLARI
1.      AİLE DANIŞMANLIĞINA GİRİŞ VE TEMEL KAVRAMLAR
2.      KÜLTÜRE DUYARLI AİLE DANIŞMANLIĞI
3.      EVLİLİK SÜREÇLERİ
4.      AİLE İÇİ İLETİŞİM VE İLİŞKİ YÖNETİMİ
5.      YAŞAM DÖNEMLERİ VE UYUM
6.      ÇATIŞMA ÇÖZME VE ARABULUCULUK
7.      AİLE DANIŞMANLIĞINDA KURAMSAL YAKLAŞIMLAR
8.      AİLE DANIŞMANLIĞINDA SİSTEM YAKLAŞIMI
9.      TEMEL PSİKOLOJİK DANIŞMA BECERİLERİ
10.   ÇİFT VE AİLE DANIŞMANLIĞININ TEMELLERİ
11.   AİLE DANIŞMANLIĞINDA PROFESYONEL KİMLİK VE ETİK
12.   AİLE DANIŞMANLIĞI MÜDAHALE VE STRATEJİLERİ
13.   AİLEDE RUH SAĞLIĞI VE PSİKOPATOLOJİ
14.   ÖZEL GEREKSİNİMLİ GRUPLARLA AİLE DANIŞMANLIĞI
15.   CİNSEL EĞİTİM
16.   KRİZE MÜDAHALE BECERİLERİ
17.   AİLE DANIŞMANLIĞINDA ÖZEL KONULAR  I. (Şiddet,
18.   AİLE DANIŞMANLIĞINDA ÖZEL KONULAR II. (Boşanma, Kayıp ve Yas, Aldatma)
19.   AİLE VE ÇOCUK HUKUKU
20.   AİLE DANIŞMANLIĞINDA GÖZLEM, KAYIT TUTMA VE RAPORLAŞTIRMA

EK OLARAK GÖSTERİLECEK MODÜLLER

 1. EFT TEKNİĞİ
 2. KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ TEKNİKLERİ
 3. PSİKODRAMA
 4. BEDEN DİLİ
 5. MOTİVASYON TEKNİKLERİ

 

Psikoterapist Serhan DOĞAN
Aile Danışmanı, Uzman Psikoterapist, Cinsel Terapist, Oyun Terapisti

Rutgers state University of New Jersey psychology lisans ve Rutgers state University of Clinical psychology yüksek lisans programını tamamladı ve Türkiye’de Psikoterapi, Hipnoterapi, Psikolojik Danışmanlık, Cinsel terapi ve Cinsel Danışmanlık üzerine birçok eğitim almış, doğu ve batı sentezini entegre ederek çalışmalarına devam etmektedir. Doğan, Türkiye’nin değerli Cinsel Terapi Uzmanları’ndan almış olduğu eğitimi, Amerika’dan almış olduğu Cinsel Terapi ve Cinsel Danışmanlık eğitimlerini birleştirerek kendine has bütünleştirici bir Terapi modeli geliştirmiştir.
Eğitmenimiz, Cinsel Danışmanlık ve Cinsel Terapi’nin yanı sıra Kişilik Bozukluğu olarak adlandırılan “Borderline Kişilik Bozukluğu”, “Narsisistik Kişilik Bozukluğu”, “Şizoid Kişilik Bozukluğu” ve “Anti-Sosyal Kişilik Bozukluğu” alanında da kendini uzmanlaştırmıştır. Ayrıca  ‘Aile ve Ailede Çocuk Eğitimi’ konusunda yoğunlaşan Doğan; Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri,Gürcistan’ da birçok seminer verdi. Çift ve Aile Terapisi konusunda önde gelen pek çok terapi yaklaşımı ile ilgili uzun yıllar eğitimler alan Doğan’nın kullandığı önemli yaklaşımlardan bazıları şunlardır: “EMDR, Gestalt Terapisi, Sistem Dizimleri, Stratejik Aile Terapisi, Deneyimsel Yaklaşım, Imago Terapisi ve Psikobiyolojik Bağlanma Kuramı ile Çift Terapisi, Duygu Odaklı Çift Terapisi”. Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimleri ve supervizyon çalışmaları yaptı.

Doç.Dr. Atilla Dinçer

Psikolog, Çift ve Aile Terapisti

Avusturya Viyana üniversitesin de eğitimini tamamlayan Dinçer psikoterapi / Bilişsel Davranışçı Hipnoterapide kişinin kendi çabalarıyla çözebileceği problemlerde bilişsel ve davranışçı tekniklerle çözüm üretme ve baş etme becerilerini geliştiren; kendi çabalarıyla çözümü zor olan problemlerde ise hipnoterapi-mindfulness teknikleri ile problemin yarattığı gerginliği azaltan psikoterapi yöntemleri ile bireyin yaşam kalitesinin ve doyumunun arttırılması üzerine çalıştı.

Çift ve Aile Terapisi konusunda önde gelen pek çok terapi yaklaşımı ile ilgili uzun yıllar eğitimler alan Çapoğlu’nun kullandığı önemli yaklaşımlardan bazıları şunlardır: “EMDR, Gestalt Terapisi, Sistem Dizimleri, Stratejik Aile Terapisi, Deneyimsel Yaklaşım, Imago Terapisi ve Psikobiyolojik Bağlanma Kuramı ile Çift Terapisi, Duygu Odaklı Çift Terapisi”. 2005’ten bu yana pek çok okul ve kurumda çeşitli konularda seminerler ve eğitimler düzenlemekte, grup terapisi yapmakta ve ayrıca psikoloji alanında çalışan uzmanlara yönelik “evlilik terapisi” konusunda eğitimler vermektedir. Dinçer; Viyana Psikologlar Derneği, EU Çift ve Aile Terapileri Derneği üyesidir.

Dr.Riccon İlhan Doğan

Türkiye doğumlu olan İlhan Doğan dil eğitimi almak amacıyla Almanya’ya gitmiştir. Hayali olan Tiyatro eğitimini almak için İtalya’ya geçerek Roma’da “Comedia dell Arte” da üç yıl öğrenim gördükten sonra İsviçre’de AKAD Enstitüsü’nde Ruh Bilimleri ve Eğitim Psikolojisi üzerine eğitimini tamamlamıştır.

Tiyatro ile psikoloji, beden dili ve mizahı birleştirerek Riccon Tekniği’ni geliştiren İlhan Doğan, sağlıklı iletişim için geliştirdiği konseptin tescilini yaptırarak 1996 yılında Riccon Akademi’yi kurmuştur. Geliştirdiği özel eğitim tekniği 2002 yılında Kanada’da en iyi “Eğitim Tekniği” seçilmiş olup Almanya ve İsviçre Ulusal Kütüphane arşivlerinde kayıtlıdır. Doğasında var olan yüz ve beden dilini kullanma yeteneği sayesinde dünyanın bu konuda en önemli birkaç isminden biri haline gelmiştir.

İsviçre Cumhurbaşkanı Sn. Pascal Couchepin, Avrupa Birliği Parlamenterleri, kamu görevlilerine, bilim adamlarına, Hollywood Universal Studios artistlerine beden dilinin doğru kullanımı ve düşünce okuma teknikleri üzerine eğitimler veren Riccon İlhan Doğan, Türkiye basınında özellikle ABD Başkanı Barack Obama’nın Kültürler arası Raportörü olarak tanınmaktadır.

.Unicef ve Kızılhaç gibi Dünya Yardım Kuruluşlarıyla çalışmakta olan Doğan, Haiti ve Şili deprem bölgelerinde aktif olarak faaliyet göstererek, hizmetlerinden dolayı Vatikan tarafından “Medaglia in Argento” madalyası ile ödüllendirilmiştir.

Dr. Sait Sevinç

Aile Hekimi, Eğitim Danışmanı

1989 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Kurumlarında birinci basamak tıbbi hizmetlerle ilgili çeşitli bölümlerde ve yönetici olarak çalıştı. Aile Hekimliği alanında sahada kazandığı bire bir tecrübelerini özel sağlık hizmetlerinde de kullandı. Aile Hekimliği Sertifikasyonu ile gerekli teorik ve uygulamalı eğitimleri alarak mesleki formasyonunu ilerletti. Ailelerle ilgili grup çalışması, psikolojik danışmanlık ve eğitim alanında çalıştı. ADEMER aile danışmanlığı ve eğitim merkezinde, MEB onaylı eğitimlerin proje geliştirme yöneticisi olarak görev almakta ve aile danışmanlığı alanında modüler eğitim notları yazımı da dahil üzerine çalışmalar yürütmektedir.

Mehmet Şirin ZORKOL

Psikolojik Danışman

Erzurum Atatürk Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik anabilim dalında mezun oldu. Van Rehberlik ve Araştırma Merkezinde çalışmakta. 2014-2017 yılları arasında Van Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Derneği Genel Başkanlığını yürüttü. 2015 yılından itibaren il özel eğitim hizmetleri komisyonundaki görevini de sürdürmektedir. 2010 yılından itibaren KPSS eğitim merkezlerinde Eğitim Psikolojisi dersleri ile okul öncesi öğretmenliği ve psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü alan eğitimleri eğitimini vermektedir. Birçok ajans ve eğitim şirketlerinde Aile Danışmanlığı, çocuk ve ergen psikopatolojisi, dil ve konuşma bozuklukları eğitimi, resim analizi, oyun terapisi gibi eğitimler verdi. 

Uz. Dr. Ali Kemal Çaylan

Aile Hekimi Uzmanı

Ankara Üniversitesi Tıp fakültesinden mezun olup, 2001 yılında İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Aile Hekimliği Uzmanı oldu. Aile Hekimliği alanlarında 6 yıl çalıştı. Sağlık Bakanlığında danışmanlık yaptı. Çocuk hakları konusundaki bazı çalışmalar katıldı. Aile içi yönetim ve uyum alanlarında formasyon eğitimleri aldı. 

Dr. Akbar VATANKHAHI
Psikoterapist, Bireysel, Çift ve Aile Terapisti


Lisans eğitimini İran Peyamnur Khalkhal üniversitesi Psikoloji Bölümünde (2007) , yüksek lisansını  İran Ardebil Azad  üniversitesi klinik psikoloji bölümünde tamamlamıştır (2010).  2012 yılından beri Hacettepe Üniversitesi klinik psikoloji doktora programına devam etmektedir.
İranda Lisans ve yüksek dönemlerini yoğun stajlarla geçiren Akbar Vatankhahi uzman psikoterapist olarak 2007’den 2011’e kadar Ardebil Rifah ve Sosyal Yardım Örgütünde Psikolog ve Aile Danışmanı olarak görev yapmıştır. 2008’den 2012’ye kadar çeşitli psikoloji ve danışmanlık merkezlerinde ve psikoterapist olarak görev yapan Akbar Vatankhahi 2009’da Ardebil şehrinde  Rahgosha Psikoterapi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurmuştur ve pek çocuk gelişim takibi, eğitim danışmanlığı ve bireysel danışmanlıklar yaptmıştır.

Uzm. Psikolojik Danışman MAHMUT YASER MERT

Marmara Üniversitesi rehberlik ve psikolojik danışmanlık bölümü mezunu olup, alanda 12 yıldır çalışmakta ve hizmet etmektedir. Yerel ve ulusal proje ve çalışmalar da aktif olarak görev yapmış olup, alan çalışanlarına yönelik kısa süreli çözÜm odakli danışma egitimi,  rehberlik uygulamaları eğitimi,  Bağımlılığa karşı eğitici eğitimi, kriz ve önleyici psikolojik danışma hizmetleri gibi alanlarda eğitimler düzenledi.  Yapılan çalışmalardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı , Çorum Valiliği ve Yeşilay Cemiyeti tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi. 7 yıldır Çorum rehberlik ve araştırma merkezinde rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri bölüm başkanlığı görevini yürütmekte olup, ilde bulunan psikoloji ve rehberlik çalışmaları ile ilgili aktif bir şekilde görev yapmaktadır. Çocuk ve aile danışmanlığı ve aynı zamanda psikolojik danışma çalışmaları üzerine görev yapmakta olup, zeka ve yetenek testleri,çocuk psikolojik değerlendirme çalışmaları,  aile dansmanligi ve oyun terapisi üzerine ağırlıklı olarak çalışmalarımı yürütmektedir.

Uzm. Klinik Psikolog & Aile Danışmanı Zehra BİNİCİ TEKİN

Lisans eğitimini Psikoloji bölümünde tamamlamıştır. Lisans dönemini yoğun stajlarla geçiren Zehra Binici Tekin Marmara Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı Eğitimini, Klinik Psikoloji alanında da Yüksek lisansını tamamlamıştır. 2012 yılında mezun olduğunda Küçükçekmece Kaymakamlığı bünyesinde öksüz yetim çocukları rehabilite için düzenlenen proje bünyesinde çalışmıştır. 2013-2015 yılları arasında İstanbul Arnavutköy Belediye’nde Psikolog ve Aile Danışmanı olarak çalışmıştır. Sonrasında Üsküdar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde Eğitim Uzmanı görev almıştır. Bir dönem farklı Radyo ve TV programlarında uzman olarak katılıp görüş bildirmiştir. 
Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve kamu kurumlarında aile, çocuk ve iletişim konularında seminerler vermektedir. Farklı sitelerde yazılar kaleme alan Zehra Binici Tekin ayrıca psikoloji alanında akademik organizasyonlar düzenlemekte, farklı projelerde yer almakta ve röportajlar yapmaktadır. 

1- AİLE DANIŞMANLIĞINA GİRİŞ VE TEMEL KONULAR (40 Saat Teorik)

 1. Aile kavramı;
 2. Çeşitli bakış açılarına göre aile türleri;
 3. Ailenin temel fonksiyonları ve aile organizasyonu;
 4. Aile yaşam döngüsü;
 5. Aile sistemleri teorisi;
 6. Ailede inanç sistemleri ve mitler;
 7. Aile ve kültür;
 8. Ailede değerler ve çocukta değer kazanımı;
 9. Evlilik ve ülkemizdeki başlıca evlilik türleri.

2- AİLE DANIŞMANLIĞI İÇİN TEMEL PSİKOLOJİ(30 Saat Teorik+20 Saat Uygulama)

 1. Psikolojinin temel kavramları;
 2. Çocuk ve ergenlerde gelişim dönemleri;
 3. Gelişim görevlerinin yerine getirilmesinde ailenin rolü;
 4. Ebevyn tutumları;
 5. Etkili ebeveynlik ve ebeveyn arabuluculuğu;
 6. Kişilik kuramları.

3- AİLE DANIŞMANLIĞI KURAMLARI(40 Saat Teorik-30 Saat Uygulama)

 1. Psikodinamik ve Bowenian aile terapileri;
 2. Yaşantısal (Experiential) aile terapisi;
 3. Davranışsal ve bilişsel davranışçı aile terapileri;
 4. Yapısal aile terapisi;
 5. Stratejik aile terapisi;
 6. Çözüm odaklı aile terapisi;
 7. Naratif terapi yaklaşımı ile ailelerle çalışmak;
 8. Transaksiyonel aile yaklaşımı.

4- TEMEL DANIŞMANLIK BECERİLERİ VE AİLE DANIŞMANLIĞI(30 Saat Teorik+20 Saat Uygulama)

 1. Danışmaya ait temel kavramlar;
 2. Bireysel danışma beceri ve teknikleri;
 3. Bireyi tanıma teknikleri;
 4. Bireysel danışma ve aile danışmasının karşılaştırılması;
 5. Aile danışmanın rol ve görevleri;
 6. Aile danışmasının temel aşamaları;
 7. Aile danışmanın nitelikleri;
 8. Aile danışmanlığı beceri ve teknikleri;
 9. Aile danışmanlığı örnek yapılanma modeli;
 10. Aile danışmasında kültürel duyarlılık; Danışmada etik ilkeler.

5- AİLE VE EVLİLİK SÜREÇLERİ(30 Saat Teorik)

 1. Evlilik öncesi danışmanlığı ve eş seçimi;
 2. Çiftlerin evlilik öncesi uyum süreçleri;
 3. Evliliğe hazırlık süreci;
 4. Evliliğin ilk zamanları ve evliliğe alışma süreci.
 5. Eşler arasında rol dağılımı, romantik ilişkinin desteklenmesi;
 6. Anne baba olmak;
 7. Boşanma süreci;
 8. Boşanma sürecinde çocuklar.

6-AİLE YAŞAM BECERİLERİ(20 Saat Teorik+10 Saat Uygulama)

 1. Aile içi iletişim;
 2. Aile içi iletişim ve stres yönetimi;
 3. Ailede problem çözme ve çatışma yönetim becerileri kazanımı;
 4. Yakın akrabalar ve eşin ailesiyle iletişim;
 5. Aile üzerinde medyanın etkisi.

7- AİLEDE EĞİTİM SÜRECİ(30 Saat Teorik+20 Saat Uygulama)

 1. Aile içinde öğrenme;
 2. Ailede sosyal beceri kazanımı;
 3. Okul-aile ilişkisi/İletişimi;
 4. Çocuğun okulla ilgili sorunları;
 5. Çocuğun eğitim sürecinde ailenin fonksiyonu;
 6. Özel eğitim kapsamında çocuğu olan ailelere destek;
 7. Günlük yaşamda aile okuryazarlığı becerilerinin kazanılması;
 8. Çoklu zeka uygulamalarının ve öğrenme stillerinin ailede kullanımı.

8- AİLE VE RUH SAĞLIĞI(30 Saat Teorik+10 Saat Uygulama)

 1. Ailede ruh sağlığı ve psikopatolojiler
 2. Ailede psikolojik yardıma ihtiyacı olan bireyin tanınması;
 3. Aile içi istismar ve ihmal;
 4. Aile içi şiddet;
 5. Ailede İntihar, kayıp, yas vb. durumlar;
 6. Ailede madde bağımlılığı olan birey;
 7. Çocuklarda ve ergenlerde davranış bozuklukları;
 8. Farklı Gelişim özelliğe sahip çocuğu olan aileler;
 9. Ailede kronik rahatsızlığı olan birey ve aile üzerindeki etkisi.

9- AİLE, SAĞLIK VE CİNSELLİK(20 Saat Teorik)

 1. Ailede sağlık bilinci;
 2. Bulaşıcı hastalıklar ve korunma yolları;
 3. Ailede ilkyardım bilinci geliştirme;
 4. Kronik rahatsızlıklarda ailenin etkisi;
 5. Anne-çocuk sağlığı;
 6. Aile planlaması.
 7. Cinsellikle ilgili temel kavramlar;
 8. Ailede cinsel sorunlar;

-Kadında cinsel sorunlar;

-Erkekte cinsel sorunlar;

 1. Cinsel işlev bozukları ve yaklaşım biçimleri;
 2. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve korunma yolları;
 3. Hamilelik ve cinsel sorunlar;
 4. Yaşlılık dönemi cinsel konular (Menopoz, Andropoz).

10-AİLE DANIŞMANLIĞINDA TEMEL UYGULAMA VE DEĞERLENDİRME SÜREÇLER

(10 Saat Teorik+10 Saat Uygulama)

 1. Ailenin karşılanması;
 2. Ailedeki dinamikleri anlama;
 3. Vaka formülasyonu yapma;
 4. Ailenin probleminin tanımlanması;
 5. Probleme uygun strateji seçimi;
 6. Geribildirim alma süreci
 7. Aile danışmanlığını sonlandırma süreci;
 8. İzleme sürecinin yapılandırılması
 9. Temel süreç değerlendirme teknikler

11-AİLE VE ÇOCUK HUKUKU(20 Saat Teorik)

AİLE HUKUKU

 • Medeni Kanunda Aile, Kadın, Erkek
 • Aile Mahkemelerinin İşleyişi
 • Hukuki Boyutu ile Nişanlanma ve Evlenme Süreci
 • Aile İçi Şiddet ve Korunma Yolları
 • Evlilikte Eşlerin Hak ve Yükümlülükleri
 • Miras
 • Mal Rejimleri ve Tasfiyesi
 • Nafaka
 • Katkıdan Dolayı Tazminat Davası Katılım Alacağı Davası

ÇOCUK HUKUKU

 • Çocuk İstismarı ve İhlali
 • Çocukların Evden Ayrılması
 • Evlat Edinme


Buraya tıklayarak ön başvuru yapabilirsiniz.
1 oturum | Yaklaşık 0 saat
Atüsem
Toplam 3800 TL
Ön ödeme olarak 500 TL tahsil edilecektir.
(KDV Dahil)

Sepetinize eklendi.

Ödeme sayfasına git [X] Kapat
Hemen Başvur
Kontenjan henüz dolmadı.