Asıl Eğitim Şimdi Başlıyor...
Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Aile Danışmanlığı Serttifika Programı Nedir?

Bu program; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkında Yönetmelik ve 09/2012 tarihli Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkındaki Yönetmelik Uygulamaları Hakkındaki Genelgesi'ne uygun olarak verilecektir.

Programın Amacı:

Aile danışmanlığı sertifika programının amacı, ilgili yönetmelikte belirlenmiş olan yetkinliklere sahip profesyonel aile danışmanları yetiştirmektir. Programı başarıyla tamamladıktan sonra sertifika alanlar, - aile danışmanı- unvanı alarak “Aile Danışmanı” olarak çalışabilirler. Ayrıca ilgili mevzuata uymak koşulu ile Aile Danışmanlığı Merkezi de açabilirler. 

Kimler Katılabilir :

Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Tıp, Hemşirelik, Çocuk Gelişimi alanlarından birinden (en az dört yıllık lisans mezunu olma şarttır) mezun olanlar programa başvurabilir.

Eğitim Süresi:  Resmi gazetede 4 Eylül 2012 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren Aile Danışmanlığı Yönetmeliğinin ön gördüğü gibi, 300 saatlik teori ve 125 + 30 saatlik kanıta dayalı uygulama ve süpervizyon eşliğinde toplam  455 saattir. (EĞİTİMİN TAMAMI ÖRGÜN OLARAK VERİLECEKTİR) 

Eğitim Yeri : Eğitimin verileceği Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi; şehrin merkezi Kızılay’da olup, metro ve diğer toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindedir. (Akay Kavşağı No : 7)

Program Ücreti :

Bonus ve Maksimum özellikli kredi kartlarına, peşin fiyatına 6 taksit imkanı sunulacaktır. Ön kayıt ücreti olarak 800 TL ödenecek olup, kalan tutar eğitim başladıktan sonra, 3 taksit olarak ödenecektir.

  • Atılım Üniversitesi 1. derece personel yakınlarına, mezun olabilecek son sınıf üniversite öğrencilerine ve 3 kişi üzeri gruplara %15 indirim imkanı sunulacaktır.
  • Atılım Üniversitesi Mezunlar Derneği üyelerine %20 indirim yapılacaktır.

Eğitim Tarihi:

5. dönem eğitimimiz; Eylül - Ekim aylarında başlayacak olup, dersler mesai saatleri dışında yapılacaktır. Ön kayıt yaptırdığınız takdirde, SMS ve e-posta ile bilgi sahibi olabileceksiniz.

Belge ve Sınav :

Eğitime % 70 oranında katılım sağlanmak zorundadır. Eğitimin başarı ile tamamlayan kursiyerlere; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan Yönetmeliğe uygun olarak, Atılım Üniversitesi Rektörü onaylı  resmi sertifika  verilecektir. 

 Etik ve Aktarım - Prof. Dr. Cengiz Güleç

Ailede Cinsellik - Prof. Dr. Veli Duyan

Aile Danışmanlığında Farkındalık - Prof. Dr. Aliye Mavili

Geştalt Terapi - Prof. Dr. Ceylan Daş

Motivasyonel Görüşme Teknikleri - Prof. Dr. Ertuğrul Köroğlu

Travmaya Müdahale - Uzm. Psk. Dan. İsmail Sav

Psikopatoloji - Psikiyatrist Hande  Karakılıç Üçer

Gelişim ve Gelişimsel Bozukluk - Aile Sağ. ve Çocuk Gel. Uzm. Birgül Bayoğlu

Boşanma ve Yas Danışmanlığı - Uzm. Sosyal Çalışmacı Ahmet Cemil Ölçer

Toplumsal Cinsiyet Rolleri - Uzm. Sosyal Çalışmacı Doğukan Karahan

Aile ve Çocuk Hukuku - Avukat Nur Özden

Ergenlerde Cinsel Sağlık - Psikoterapist Sait Alişan

Çatışma Çözme ve Arabuluculuk - Aile Dan. ve Trans. Anl. Uyg. Güney Kılıç

Aile Danışmanlığına Giriş - Uzm. Psk. Sibel Düzakın

 

Süpervizyonlar

 Sınav

 

* (Uygunluk durumlarına göre birkaç eğitmende değişiklik olabilir)