Kariyerinde Atılım yap
Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Aile Danışmanlığı Sertifika Programı

Ülkenin her yerinden katılıma açık

Aile Danışmanlığı Serttifika Programı Nedir?

Bu program; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkında Yönetmelik ve 09/2012 tarihli Gerçek Kişiler ve Özel Hukuk Tüzel Kişileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Açılacak Aile Danışmanlığı Merkezleri Hakkındaki Yönetmelik Uygulamaları Hakkındaki Genelgesi'ne uygun olarak verilecektir.

Programın Amacı:

Aile danışmanlığı sertifika programının amacı, ilgili yönetmelikte belirlenmiş olan yetkinliklere sahip profesyonel aile danışmanları yetiştirmektir. Programı başarıyla tamamladıktan sonra sertifika alanlar, - aile danışmanı- unvanı alarak “Aile Danışmanı” olarak çalışabilirler. Ayrıca ilgili mevzuata uymak koşulu ile Aile Danışmanlığı Merkezi de açabilirler. 

Kimler Katılabilir :

Psikoloji, Sosyal Hizmetler, Sosyoloji, Psikolojik Danışma ve Rehberlik, Tıp, Hemşirelik, Çocuk Gelişimi alanlarından birinden lisans mezunu olanlar programa başvurabilir.

Eğitim Tarihi : 

25 Aralık 2022

Eğitim Yöntemi :

Eğitim, uzaktan eğitim modeli ile üniversitemizin moodle sistemi üzerinden canlı dersler şeklinde yapılacak ve % 70 devam zorunluluğu olacaktır.

Eğitim Süresi :

455 saat (300 saat teorik ve 155 saat uygulama ve süpervizyon)

Belge ve Sınav :

Eğitim sonunda yapılacak sınavı başarı ile tamamlayan kursiyerlere; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yayınlanan Yönetmeliğe uygun olarak, Atılım Üniversitesi Rektörü e-imzalı, e-Devlet üzerinden sorgulanabilen resmi sertifika verilecektir. 

Alanında uzman 20 farklı (Akademik ve/veya sektörel tecrübeli) eğitmen ile verilecek derslerde, disiplinlerarası öğretim yöntemleri tercih edilmiştir.

İçerik ve eğitim kadrosu için 0312 586 88 45 nolu telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz. 

Eğitimin standart ücreti 6.000 TL olup, Bonus ve Maximum kartlara 6 taksit imkanımız bulunmaktadır.

✔️ Erken kayıt yaptıracak ilk 5 kişiye indirim kuponu tanımlanmıştır. ERKEN KAYIT avantajı olarak (indirimli) 5.000 TL,

✔️ Daha önce Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi veya Düzakın Akademi'den eğitim almış olan kişilere (indirimli) 5.000 TL,

✔️ (Son sınıf) Üniversite öğrencilerine (indirimli) 5.000 TL,

✔️ 3 kişi ve üzeri gruplara (indirimli) 5.000 TL,

✔️ Atılım Üniversitesi Mezunlar Derneği üyelerine ve Atılım Üniversitesi personeline (indirimli) 5.000 TL olacak şekilde ücret avantajı sağlanabilecektir.

İndirim talep edecek kursiyerlerimizin 0312 586 88 45 veya atusem@atilim.edu.tr bilgi vermesi gerekmektedir.

----------------------------------------

Ödemelerinizi 2 türlü yapabilirsiniz.

  1. ÖDEME ŞEKLİ : Kredi kartı (Bonus ve Maksimum karta 6 taksite kadar) veya banka kartı ile (SSL Korumalı İnternet Sitemizden) online olarak güvenli bir şekilde yapabilirsiniz.
  1. ÖDEME ŞEKLİ : Ödemelerini Havale, EFT veya Banka Şubelerinden yapmak isteyen kursiyerlerimiz için banka bilgileri aşağıda sunulmuştur. (Ödemelerini bu yolla (Havale-EFT) yapmak isteyen kişilerin, ödeme gerçekleştikten hemen sonra banka dekontunun bir örneğini; atusem@atilim.edu.tr’ye göndermesi ve teyit alması gerekmektedir)

ATÜSEM BANKA BİLGİLERİ

 ATILIM ÜNİVERSİTESİ ATÜMEK İKTİSADİ KAMU MÜESSESESİ

İş Bankası Yıldız Ticari Şube

Şube No : 4394 - Hesap No :17500

IBAN : TR51 0006 4000 0014 3940 0175 00