Asıl Eğitim Şimdi Başlıyor...
Arabuluculuk Eğitimi

Arabuluculuk Eğitimi

 ARABULUCULUK EĞİTİMİ

Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ve Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği kapsamında arabuluculuk faaliyeti gerçekleştirebilmek için Adalet Bakanlığınca yapılacak olan yazılı ve uygulamalı sınavda başarılı olmak ve arabulucu siciline kayıtlı olmak gerekmektedir. Bakanlıkça yapılan sınava katılabilmek içinse Arabuluculuk Eğitimi tamamlanmış olmalıdır.

Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi bünyesinde gerçekleştirilecek Arabuluculuk Eğitimine ilişkin detaylar aşağıda belirtilmiştir.

EĞİTİME KİMLER KATILABİLİR ?

Hukuk fakültesinden mezun olduktan sonra, 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olan tam ehliyetli Türk vatandaşları eğitime katılabilir. Eğitime devam zorunluluğu bulunmaktadır. Kabul edilebilir bir mazeret bulunmaksızın; derslerin 1/12’sine devam etmeyenlerin eğitim ile ilişiği kesilir ve ücret iadesi yapılmaz.

BU PROGRAM BANA NE KAZANDIRACAK ?

Eğitimin sonunda Atılım Üniversitesi onaylı alacağınız sertifika, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı tarafından yapılan sınava katılım için ön koşuldur. Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu ve Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliği kapsamında arabuluculuk faaliyeti gerçekleştirebilmek için Adalet Bakanlığınca yapılacak olan yazılı ve uygulamalı sınavda başarılı olunmalı ve arabulucu siciline kayıtlı olmak gerekmektedir. Bakanlıkça yapılan sınava katılabilmek içinse Arabuluculuk Eğitimi tamamlamış ve yetkili eğitim kuruluşunca verilen sertifikaya sahip olunmalıdır.

Yönetmeliğin 27. maddesi uyarınca eğitimlerini başarı ile tamamlayan kişilere, Arabuluculuk Eğitimini tamamladıklarına dair belge verilir.

EĞİTİM YERİ VE VE ULAŞIM İMKANI

Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi şehrin merkezi Kızılay’da (Akay Kavşağı) olup, metro ve diğer toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindedir. 

SEÇME - YERLEŞTİRME VE DUYURULARIN YAYINLANMASI

Aşağıda bulunan kısımdan ön başvuru kabul edilmektedir. Ön başvuru yapan kişilere SMS ve E-posta gönderilir ve detaylar bu e-postada belirtilir.

EĞİTİM TARİHLERİ 

9 - 22 Nisan 2018 (Detaylı program aşağıda yer alan sekmededir)

EĞİTİM ÜCRETİ: 

Eğitim Ücreti 1.250 TL'dir. Bonus özellikli kredi kartlarına 2 taksit imkanı sunulacaktır.

Katılımcının ödemeyi gerçekleştirmesi ve eğitime kaydını yapması sonrasında muhtelif nedenlerle kaydını iptal ettirmek istemesi durumunda ilk 7 gün içerisinde eğitim ücretinin tamamı iade edilecektir. Eğitimde 3 iş günü kala eğitim ücretinin %50'si kesilerek ücret iadesi yapılacaktır. Daha sonra yapılacak kayıt iptallerinde ücret iadesi yapılmayacaktır. Katılımcı bu şartı peşinen kabul ettiğini gayrikabili rücu beyan ve taahhüt eder. Atılım Üniversitesi personeline, Atılım Üniversitesi Mezunları Derneği Üyelerine ve Atılım Üniversitesi öğrencilerine % 20 indirim yapılabilecektir. Atılım Üniversitesi (Akademik-İdari) personeli;  1. derece yakınlarına (eş - çocuk – anne – baba – kardeş)  %15 indirim uygulanır.

EĞİTİM İÇERİĞİ

  • Arabuluculuk Nedir ?
  • Arabuluculuk Mevzuatı
  • Çatışma Teorisi
  • Temel Arabuluculuk İlkeleri
  • Arabuluculuk Aşamaları
  • Arabuluculuk Etiği
  • Uygulama Çalışmaları