Asıl Eğitim Şimdi Başlıyor...
Eğiticinin Eğitimi

Eğiticinin Eğitimi

Eğiticinin Eğitimi

Eğiticinin Eğitimi Nedir?

Eğitici iseniz ya da kariyer hedefinizde eğitici olmak varsa, eğiticilik becerilerinizi artırmak için katılmanız gereken programdır Eğiticinin Eğitimi.

Eğiticinin Eğitiminin Amacı :

Bu eğitim, eğiticinin ana rollerinden birisi olan değer yaratan, rekabet gücü kazandıran ve rekabetle mücadele edebilen güçlü kişilikler ortaya çıkarmayı amaçlar. Ayrıca katılımcılar, iletişim, beden dili, motivasyon, liderlik gibi bir eğiticinin sahip olup iyi kullanması gereken becerileri de edinebileceklerdir. Tüm bunları uygulayabilmeleri için eğitim ve öğrenmeyi hızlandırma, kolaylaştırma, farklılıkları belirleme ve etkili öğrenme yolarını bilip uygulayabilme yetilerini de eğiticilere kazandırmayı amaçlamaktadır. 

Eğitim Yeri : 

Eğitimin verileceği Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi; şehrin merkezi Kızılay’da olup, metro ve diğer toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindedir. (Akay Kavşağı No : 7)

Eğitim Tarihleri :

Katılımcı profiline göre (mesai saatleri dışında) eğitim takvimi belirlenecektir. Eğitim toplam ; 45 saatten oluşmaktadır.

Eğitim Ücreti:

Eğitim ücreti 1.500 TL'dir. Bonus ve Maksimum özellikli kredi kartlarına 2 taksit imkanı sunulacaktır.

5 kişi ve üzeri gruplar için % 20 indirim uygulanmaktadır.

Atılım Üniversitesi personeline, Atılım Üniversitesi Mezunları Derneği Üyelerine ve Atılım Üniversitesi öğrencilerine % 20 indirim yapılabilecektir. Atılım Üniversitesi (Akademik-İdari) personeli;  1. derece yakınlarına (eş - çocuk – anne – baba – kardeş)  %15 indirim uygulanır. 

Katılımcının ödemeyi gerçekleştirmesi ve eğitime kaydını yapması sonrasında muhtelif nedenlerle kaydını iptal ettirmek istemesi durumunda, eğitim başlama tarihinden 7 iş günü öncesine kadar eğitim ücretinin tamamı iade edilecektir. Eğitime 7 iş günü kala (ve aşağısında) eğitim ücretinin %50'si kesilerek ücret iadesi yapılacaktır. Eğitim başladıktan sonra ise yapılacak kayıt iptallerinde (aşağıda ki durumlar hariç olmak üzere) ücret iadesi yapılmayacak ve katılımcı eğitimden ayrılsa dahi, kalan taksitleri ödeyecektir. Katılımcı bu şartı peşinen kabul ettiğini gayrikabili rücu beyan ve taahhüt eder.

Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Programa, aşağıda bulunan kısımdan ön başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru ile ilgili bir sorun yaşarsanız lütfen atusem@atilim.edu.tr ye mail atınız.

Belge ve Sınav :

Eğitime % 80 oranında katılım sağlanmak zorundadır. Eğitimin başarı ile tamamlayan kursiyerlere; Atılım Üniversitesi Rektörü onaylı resmi sertifika  verilecektir. 

MODÜL

EĞİTMEN

SÜRE

Eğitim ile ilgili temel kavramlar, Eğitim ve Öğretimin Önemi, Eğitimin Hedefleri, Öğrenme Düzeyleri

Dr.Öğr.Üy.Ceyhan Çiğdemoğlu

     4

Eğitim Teorileri, Örgüt Teorileri, X_Y_Z Kuşağı, IQ-EQ Kavramları

Prof.Dr.Halil İbrahim Ülker

     4

Takım / grup çalışması

Dr.Öğr.Üy.Şule Tuzlukaya

     2

Yaratıcı düşünme ve yaratıcılığı arttırma teknikleri

Dr.Öğr.Üy.Şule Tuzlukaya

     2

 Eğitimin Planlanması, Programlanması, Hedef Yazma

Prof.Dr.Halil İbrahim Ülker

     4

Zaman Yönetimi

Dr.Öğr.Üy.Şule Tuzlukaya

     4

Eğitim ve İletişim

Dr.Öğr.Üy.Elif Eşiyok

     4

 Öğretim Yöntemleri

Dr.Öğr.Üy.Ceyhan Çiğdemoğlu

     4

Eğitim ve Beden Dili

Dr.Öğr.Üy.Elif Eşiyok

     4

Sunum Teknikleri

Dr.Öğr.Üy.Elif Eşiyok

     4

Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme

Dr.Öğr.Üy.Ceyhan Çiğdemoğlu

     4

Programın Değerlendirilmesi,

Eğitim Planlarının Sunulması;

Mikro Öğretim

Dr.Öğr.Üy.Ceyhan Çiğdemoğlu 

Prof.Dr.Halil İbrahim Ülker 

     5

TOPLAM SÜRE : 45 Saat