Asıl Eğitim Şimdi Başlıyor...
Uzlaştırmacı Eğitimi

Uzlaştırmacı Eğitimi

Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi farkı ile

Atılım Üniversitesi; 05.08.2017 tarihli ve 30145 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği m.51 uyarınca “Uzlaştırmacı Eğitimi” alanında yetkilendirilmiştir.

Eğitim Kazanımı :

Bu eğitimi başarı ile bitiren katılımcılar, T.C. Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak sınava girme hakkı kazanır.

Kimler Katılabilir ?

Hukuk Fakültesi mezunlarının yanı sıra, üniversitelerin;

- Siyasal Bilgiler Fakültesi,

- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,

- İktisat Fakültesi,

- İşletme Fakültesi mezunlarından; müfredatında aşağıda belirtilen hukuk derslerinden en az ikisini görmüş olanlar başvurabilecektir :

  • Anayasa Hukuku
  • Ceza Hukuku (Genel Hükümler)
  • Ceza Hukuku (Özel Hükümler)
  • Ceza Muhakemesi Hukuku
  • Hukuk Başlangıcı/Hukuka Giriş/Hukukun Temel Kavramları/Temel Hukuk
  • Ticaret Hukuku
  • İş Hukuku
  • Borçlar Hukuku

Eğitim Tarihi :

2021 yılında açılacak eğitimlerimiz için aşağıda ki link üzerinden ön başvuru yaptığınız takdirde, açılacak ilk eğitime ön kaydınız tamamlanacak ve eğitim tarihleri hakkında SMS ve E-POSTA ile bilgilendirileceksiniz.

Eğitim Yeri:

Eğitimin verileceği Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi; şehrin merkezi Kızılay’da olup, metro ve diğer toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindedir. (Akay Kavşağı No : 7)

Diğer olanaklar :

Hafta sonları snack ikramlarımız ücretsiz olarak sunulacaktır.

Devam Zorunluluğu:

Eğitime katılanların, belgeye dayalı ve kabul edilen haklı bir mazeretleri olmadıkça uzlaştırmacı eğitimi süresince verilen ders ve çalışmalara katılımları zorunludur. Kabul edilebilir haklı bir mazereti bulunmaksızın derslerin 1/12'sine devam etmeyenlerin eğitim programıyla ilişiği kesilir ve ücret iadesi yapılmaz.

Belgelendirme :

Eğitimlerini tamamlayan katılımcılara temel eğitimi tamamladıklarına dair belge verilecektir.

Eğitimin  Ücreti :

1.000 TL (KDV Dahil). Bonus veya Maksimum özellikli kredi kartlarına 3 taksit imkanı sunulacaktır.

İade ve iptal koşulları :

Katılımcının ödemeyi gerçekleştirmesi ve eğitime kaydını yapması sonrasında muhtelif nedenlerle kaydını iptal ettirmek istemesi durumunda, eğitim başlama tarihinden 7 iş günü öncesine kadar eğitim ücretinin tamamı iade edilecektir. Eğitime 7 iş günü kala (ve aşağısında) hiçbir şartta ve şekilde ücret iadesi yapılmayacaktır. Eğitim başladıktan sonra ise yapılacak kayıt iptallerinde (aşağıda ki durumlar hariç olmak üzere) ücret iadesi yapılmayacak ve katılımcı eğitimden ayrılsa dahi, kalan taksitleri ödeyecektir. Katılımcı bu şartı peşinen kabul ettiğini gayrikabili rücu beyan ve taahhüt eder.

*  Aşağıda belirtilen sebeplerden bir veya birkaçının oluşması hâlinde kurumdan ayrılanların, ayrılış tarihinden sonraki aylara, günlere ve saatlere isabet eden ödemesi gereken ücretleri talep edilmez. Kurstan ayrılan kişinin kalan ücretlerinin talep edilmeyeceği durumlar :

  • Heyet Raporu alarak (rapor açıklamasında, “kursiyerin eğitime devam edemeyeceği” içerecek) sağlık sebebiyle kurumdan ayrılması,
  • Kurumun eğitim-öğretim ortamının eğitim verilmesine engel teşkil edecek şekilde olumsuz yönde değiştiğinin resmi makamlarca tespit edilmesi.

Eğitime katılanların, belgeye dayalı ve kabul edilebilir haklı bir mazeretleri olmadıkça uzlaştırmacı eğitimi süresince verilen ders ve çalışmalara katılımlarının zorunludur. Kabul edilebilir haklı bir mazereti bulunmaksızın derslerin 1/12'sine devam etmeyenlerin eğitim programıyla ilişiği kesilir ve ücret iadesi yapılmaz.