Asıl Eğitim Şimdi Başlıyor...
Uzlaştırmacı Eğitimi

Uzlaştırmacı Eğitimi

Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi farkı ile

Atılım Üniversitesi; 05.08.2017 tarihli ve 30145 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Ceza Muhakemesinde Uzlaştırma Yönetmeliği m.51 uyarınca “Uzlaştırmacı Eğitimi” alanında yetkilendirilmiştir.

Eğitim Kazanımı :

Bu eğitimi başarı ile bitiren katılımcılar, T.C. Adalet Bakanlığı tarafından yapılacak sınava girme hakkı kazanır.

Kimler Katılabilir ?

Hukuk Fakültesi mezunlarının yanı sıra, üniversitelerin;

- Siyasal Bilgiler Fakültesi,

- İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi,

- İktisat Fakültesi,

- İşletme Fakültesi mezunlarından; müfredatında aşağıda belirtilen hukuk derslerinden en az ikisini görmüş olanlar başvurabilecektir :

  • Anayasa Hukuku
  • Ceza Hukuku (Genel Hükümler)
  • Ceza Hukuku (Özel Hükümler)
  • Ceza Muhakemesi Hukuku
  • Hukuk Başlangıcı/Hukuka Giriş/Hukukun Temel Kavramları/Temel Hukuk
  • Ticaret Hukuku
  • İş Hukuku
  • Borçlar Hukuku

Eğitimin  Ücreti :

900 TL (KDV Dahil). Bonus ve Maksimum özellikli kredi kartlarına 3 taksit imkanı sunulacaktır. (Eğitimlerimiz, mesai saatleri dışında verilmektedir)

Eğitim Tarihi :

2019 yılında açılacak olan Uzlaştırmacı Eğitimlerimiz için; aşağıda ki link üzerinden ön başvuru yaptığınız takdirde, açılacak ilk eğitime ön kaydınız tamamlanacak ve eğitim tarihleri hakkında SMS ve E-POSTA ile bilgilendirileceksiniz. 

Eğitim Yeri:

Eğitimin verileceği Atılım Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi; şehrin merkezi Kızılay’da olup, metro ve diğer toplu taşıma araçlarına yürüme mesafesindedir. (Akay Kavşağı No : 7)

Belgelendirme :

Eğitimlerini tamamlayan katılımcılara temel eğitimi tamamladıklarına dair belge verilecektir.

İade ve iptal koşulları :

Katılımcının ödemeyi gerçekleştirmesi ve eğitime kaydını yapması sonrasında muhtelif nedenlerle kaydını iptal ettirmek istemesi durumunda, eğitim başlama tarihinden 7 iş günü öncesine kadar eğitim ücretinin tamamı iade edilecektir. Eğitime 7 iş günü kala (ve aşağısında) eğitim ücretinin %50'si kesilerek ücret iadesi yapılacaktır. Eğitim başladıktan sonra ise yapılacak kayıt iptallerinde (aşağıda ki durumlar hariç olmak üzere) ücret iadesi yapılmayacak ve katılımcı eğitimden ayrılsa dahi, kalan taksitleri ödeyecektir. Katılımcı bu şartı peşinen kabul ettiğini gayrikabili rücu beyan ve taahhüt eder. 

Eğitime katılanların, belgeye dayalı ve kabul edilebilir haklı bir mazeretleri olmadıkça uzlaştırmacı eğitimi süresince verilen ders ve çalışmalara katılımlarının zorunludur. Kabul edilebilir haklı bir mazereti bulunmaksızın derslerin 1/12'sine devam etmeyenlerin eğitim programıyla ilişiği kesilir ve ücret iadesi yapılmaz.