Kariyerinde Atılım yap
YÖKDİL Sınavına Hazırlık Eğitimi

YÖKDİL Sınavına Hazırlık Eğitimi

Atılım Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu ile YÖKDİL Sınavına Hazırlık Eğitimi, alanında uzman deneyimli, öğretim üyelerimiz tarafından ingilizce seviyesi yeterli olan öğrencilerin ihtiyaçları doğrultusunda yapılacaktır.

YÖKDİL Nedir ?

Yüksek Öğretim Kurumu aracılığı ile ÖSYM tarafından gerçekleştirilen bir dil sınavıdır. YDS gibi YÖKDİL’de 2019 Sonbahar dönemi sonrasında YÖK ve ÖSYM tarafından gerçekleştirilmeye başlanmıştır. Bu sınav Sosyal, Fen ve Sağlık Bilimleri için ayrılmış bir sınavdır.

Ayrıca, Akademik Yükseltilme ve Atanma Esasları doğrultusunda, YÖK akademide "kalite, liyakat ve fırsat eşitliğini" arttırmayı hedefleme düzenlemelerinde 18 Mayıs 2021 tarihinden itibaren yürürlüğe giren,"yabancı dille eğitim ve öğretim yapılan programlardaki" öğretim görevlisi kadroları ile "yabancı dil dersi veren öğretim görevlisi" kadrolarına atanmak için aranan asgari puan şartı 85'e yükseltilmiştir.

Eğitim Kimlere Tavsiye Edilir ?

  • Yüksek lisans, doktora ve doçentlik başvurusunda bulunacaklar,
  • Görevde yükselme ve yurt dışı göreve seçilmek isteyenler,
  • Dil tazminatına hak kazanmak isteyenler,
  • TUS ve DUS sınavlarına girecek olan kişiler,
  • Yabancı dil yetkinliğini arttırmak isteyen akademisyenler,

Eğitim Tarihleri:

Eğitim Zoom üzerinden Canlı Dersler ile, maksimum 13 kişilik sınıflarda verilecek olup, eğitime katılmak isteyen öğrencilerin özel ders talep etmeleri durumunda maksimum 3 kişilik sınıflarda dersler yapılabilecektir.

Eğitim talebiniz doğrultusunda aşağıdan ön başvuru yapabilir, 03125868845 iletişime geçebilir, atusem@atilim.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.